टुरिस्ट भिसामा अमेरिका गएकाहरूले त्यहाँ जागिरको लागि आवेदन दिन सक्ने

काठमाडौं । व्यापार र पर्यटक भिसामा अमेरिका भ्रमण गर्ने व्यक्तिहरूले नयाँ कामको लागि आवेदन दिन सक्छन्। एक अमेरिकी संघीय एजेन्सीले बुधबार भनेको छ कि बी-१, बी-२ भिसा भएका व्यक्तिहरूले पनि अन्तर्वार्ता दिन सक्छन्, तर यी व्यक्तिहरूले नयाँ काम सुरु गर्नु अघि उनीहरूको भिसा परिवर्तन गरेको सुनिश्चित गर्नुपर्छ।

अमेरिकी नागरिकता र अध्यागमन सेवा (यूएससीआईएस) ले ट्वीट गर्‍यो कि जब गैर-आप्रवासी कामदारहरूलाई जागिरबाट हटाइन्छ, उनीहरूलाई आफूसँग भएका विकल्पहरूको बारेमा थाहा हुँदैन। उनीहरुले ६० दिनभित्र देश छाड्नुको विकल्प नभएको ठान्छन् ।

अमेरिकामा रोजगारी समाप्त भएको भोलिपल्टदेखि ६० दिनको ग्रेस अवधि सुरु हुन्छ, जुन सामान्यतया ज्याला भुक्तानी गरिएको अन्तिम दिनको आधारमा निर्धारण गरिन्छ । जब एक कर्मचारीको रोजगार स्वैच्छिक वा अनैच्छिक रूपमा समाप्त हुन्छ, उनीहरूले संयुक्त राज्य अमेरिकामा बस्नको लागि योग्य हुन कुनै एउटा विकल्प लिन सक्छन्। यसमा गैर-आप्रवासी स्थिति परिवर्तनको लागि आवेदन, रोजगारी प्राधिकरण कागजातको लागि आवेदन, वा रोजगारदाताहरू परिवर्तन गर्न याचिका दायर गर्ने समावेश छ।

युएससीआइएसले भन्यो, “यदि यी मध्ये कुनै एक कार्य ६० दिनको अवधि भित्र भयो भने, गैरआप्रवासीको संयुक्त राज्यमा आधिकारिक बसाई ६० दिन भन्दा बढी हुन सक्छ । यदि कर्मचारीले ग्रेस अवधि भित्र कुनै कारबाही गरेन भने उसले र उसको परिवारले ६० दिन भित्र वा तिनीहरूको आधिकारिक वैधताको अन्त्यमा, जुन कम हुन्छ, देश छोड्नु पर्नेछ ।”

युएससीआइएसले ट्वीट गरेको छ कि धेरै मानिसहरूले बी-१ वा बी-२ स्थितिमा नयाँ जागिर खोज्न सकिन्छ कि सकिँदैन भनेर सोधे। जवाफ हो सकिन्छ । बी-१ वा बी-२ गतिविधिहरूमा जागिर खोज्ने र पदको लागि अन्तर्वार्ता लिने अनुमति छ। साथै युएससीआइएसले भन्यो कि कुनै पनि नयाँ रोजगारी सुरु गर्नु अघि,बी-१ वा बी-२ बाट रोजगार-अधिकृत स्थितिमा स्थिति परिवर्तन गर्नको लागि निवेदन र अनुरोध अनुमोदन हुनुपर्छ र नयाँ स्थिति प्रभावकारी हुनुपर्छ।

युएससीआइएसले भन्यो, “वैकल्पिक रूपमा यदि भिसा परिवर्तन अस्वीकार गरियो वा नयाँ रोजगारीको लागि अपील गरिएको कन्सुलर वा पोर्ट अफ एन्ट्री सूचनाको लागि अनुरोध अस्वीकार गरियो भने व्यक्तिले संयुक्त राज्य छोड्नुपर्छ र नयाँ रोजगारी सुरु गर्नुभन्दा पहिले रोकगार अधिकृत अधिकृत वर्गीकरणमा भर्ना हुनुपर्छ ।”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *